Minden rendben, nyugtáztam a helyzetet. A megadott helyen lévő könyvet leemeltem, találtam szabad helyet. Nem kellett keresgélnem, a könyv, az elhelyezett papírlapocskák vastagsága következtében kinyílott, megtaláltam hát az elsajátítandó anyagot. Csak a bennlévő üres lapokra jegyzetelhettem. Nincs nálam írószerszám, igyekezetemben megfeledkeztem. Mit tegyek? Körbenéztem, a közelben is egy férfi ül, remélem, nem veszi zaklatásnak, ha tollat kérek tőle, hiszen többféle tollal jegyzetel, egyet biztosan nélkülözhet. Már majdnem szóltam, amikor az ablakban megláttam két golyóstollat. Ennyire előrelátóak, még erre is gondoltak? Már azon jár az eszem kit szervezzek be, közben jegyzetelek.
„Kapcs. tartás fogalma; kapcs. tartás követelményei; tervszerűség; folyamatosság; titkosság. Az összeköttetés formái: Közvetlen kapcs. tartás; közvetett kapcs. tartás; techn. úton történő kapcs. tart; telefon, posta és távíró; rádió; relytekhely. A vezetés gyakorlata: fogadásra való felkészülés; adott feladat módszerének kidolgozása; az op. tisztnek tanulmányozni kell az adott területre, objektumra vonatk. össz. régebbi és újabb adatokat, egyéb op. eszközök révén megszerzett adatokat, értékelni a hálózat op. lehetőségeit, milyen eszközök használata válik szükségessé; találkozóhely előkészítése…”
Kész, távozom!
Tegnap a Várkonyi Nándor könyvtár selejtezendő darabjai között akadtam rá a „Március huszonegyedike” ’79-es, második kiadására, /Az első kiadás ’59-es./benne az idézett jegyzetelésre. Vajon ki lehetett a jegyzetelő, kit akarhatott beszervezni, köztünk van még az illető, netán a hálózatban dolgozik mindmáig. Ezt nem tudhatjuk. A könyvben ott díszeleg a „Kormány”: Károlyi a köztársasági elnök, Berinkei a miniszterelnök, Böhm, Kunfi, Garami a szociáldemokraták, Pogány, Garbai, Landler a szociáldemokrata ellenzék, Lukács, Szamuely, Szántó a kommunisták. Valamint Vyx és vezérkara. Ez is történelmünk!
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése